Kiberdrošības kursi

Kiberdrošības kursi

  • 3. februāris, 2022. gads
  • 0 comments
Mācību iespējas

Digital SkillUp kurss KIBERDROŠĪBA

Kiberdrošība ir kurss, kas izstrādāts iniciatīvas “Digital SkillUp” ietvaros. Tā mērķis ir sniegt pamatzināšanas kiberdrošības jomā visiem iedzīvotājiem un maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU).

Kursa struktūra

Pamatprasmes būtiski ietekmē digitālo drošību. Kurss ir sadalīts piecās nodaļās, kurās tiek aplūkoti kiberdrošības pamati ar reāliem piemēriem un vingrinājumiem, kuru mērķis ir izveidot vienkāršotu kiberdrošības rīcības plānu personīgai vai profesionālai lietošanai. Galvenās kursa nodaļas ir šādas:

  1. nodaļa: Kas ir kiberdrošība?

Šajā nodaļā tiek sniegta informācija par to, kas ir kiberdrošība un kā tā ir saistīta ar mūsu personīgo un profesionālo dzīvi. Darba vidē bieži ir dzirdamas bažas par tīkla iekārtu drošību, taču tā ir tikai kiberdrošības redzamākā daļa, tāpēc mācību materiālā ir iekļautas atbildes uz konkrētiem jautājumiem, kas saistīti ar kiberdrošību un tīklu drošību. Tīkla drošība tiek ieviesta, lai aizsargātu iekšējo informāciju, pārbaudot darbinieku darbības un piekļuvi tīklam. Turpretī kiberdrošība koncentrējas uz ārējiem draudiem, piemēram, drošības pārkāpumiem, ko rada hakeri, mēģinot pievienoties tīklam.

  1. nodaļa: Identitāte un privātums

Identitāte un privātums ir šī kursa nozīmīgi jēdzieni – sniegt izglītojamajiem nepieciešamās zināšanas, lai atpazītu biežāk sastopamos tiešsaistes riska faktorus un spētu novērst iespējamos apdraudējumus (datu zādzību, identitātes zādzība, sīkdatņu izmantošana, izsekošana, pikšķerēšana u. c.). Papildus vēl šajā nodaļā tiek aplūkotas sekojošas tēmas: spēkā esošās tiesības un standarti attiecībā uz privātumu, reālās dzīves piemēri un praktiski padomi par tiešsaistes identitātes aizsardzību, kā arī paroļu drošības jautājumi.

  1. nodaļa: Droša saziņa

Mūsdienās, kad arvien vairāk ierīces ir savienotas un mums apkārt nepārtraukti tiek ģenerēts liels datu apjoms, drošas saziņas tehnoloģiskie risinājumi ir nepieciešami gan privātpersonām, gan uzņēmumiem.

 

Tāpēc šajā nodaļā izglītojamo uzmanība tiek vērsta uz drošības saziņas praksi: kam un kāpēc tas ir aktuāli, kādas ir vajadzības un priekšnosacījumi droša saziņas kanāla izveidei un kādi ir tiešsaistes riska faktori? Nodaļā ir iekļauti tādi temati kā droša ziņojumapmaiņa, pilnīga šifrēšana un citas metodes, lai apgūtu dažādām dzīves situācijām piemērotākos drošības pasākumus.

  1. nodaļa: Tīkli un aparatūra

Šajā nodaļā ir padziļināti izskaidrots, kā darbojas tādi tīkli kā internets un kas jāņem vērā attiecībā uz digitālo drošību. Izglītojamiem tiek piedāvāta iespēja sākt darbu pie personīgā kiberdrošības rīcības plāna, vispirms novērtējot, kāda informācija tiek glabāta digitālā formātā un kā vēlētos to aizsargāt, ņemot vērā iespējamos apdraudējumus.

  1. nodaļa: Jaunās tehnoloģijas un nākotnes attīstības tendences

Eksperti prognozē, ka kiberdrošības riski tuvākajā nākotnē varētu kļūt aktuālāki lielākajai daļai sabiedrības. Tas saistīts ar uzņēmumu arvien atvērtāko attieksmi pret attālinātā darba iespējām. Šajā nodaļā tiek ieskicētas gan tuvākās nākotnes, gan ilgtermiņa tendences, kā arī aplūkotas dažādas ar kiberdrošības jomas saistītās profesijas.

Kurss KIBERDROŠĪBA angļu valodā ir pieejams ŠEIT.

Informācija tiešsaistē:
Zināšanu novērtēšanas metode:
Tiešsaistē
Akreditācijas veids:
Mācību aktivitāte
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Kiberdrošība
Mācību apjoms un intensitāte:
Nepilna laika “viegls”
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Mācību aktivitāte:
E-mācību kurss
Pašmācības kurss:
Mērķa auditorija:
Darbaspēka digitālās prasmes.
Digitālās prasmes visiem
Valoda:
Horvātu
Holandiešu
Angļu
Franču
Vācu
Grieķu
Itāļu
Poļu
Rumāņu
Spāņu
Mācību ilgums:
Līdz 4 nedēļām
Mācību iespēju veids:
Kurss
Mērķa grupa:
Studenti
Jaunieši, skolēni
Dažādās nozarēs strādājošie
Skolotāji; pasniedzēji
Bezdarbnieki un darba meklētāji
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva
Kurss ir bezmaksas:
Sertifikācija ir bezmaksas:
Mācību programmu veids:
Viena konkrēta programma